Beseda s cizokrajnými zvířátky

V rámci celosvětového dne zvířat, který připadá každoročně na 4. října, naše škola připravila pro děti velké překvapení, a to v podobě živých zvířátek, která jen tak někde v lese, na louce nebo u rybníka nespatříme. Do mateřské školy zavítala cizokrajná zvířátka, od nadšeného chovatele, a to až z kraje Vysočina. Prostor dolní třídy se rázem proměnil v divokou džungli. Hadi, pavouci, štíři, ale i nenápadné strašilky, želvičky, ježci či morčátka se volně proháněla po koberci a děti měly jedinečnou možnost ne jen pouze přihlížet, ale dokonce si zvířátka i osahat a některá i pochovat. Asi nejvíce okouzlil děti malinký africký ježeček, který měl tu čest u nás i posnídat a jak jinak než tradičně své oblíbené moučné červíky přibalené z domova. I Ferdovi, který se bude v dospělosti pyšnit titulem ,,nejdelší had světa“, se u nás velmi líbilo. Obzvlášť když měl tu možnost, přitulit se k našemu pedagogickému personálu.

Během přednášky se děti dozvěděly něco blíže o životě těchto zvířátek, co vše potřebují, aby si jim v zajetí dobře dařilo a jak se k nim chovat, aby se přednáška obešla bez nepříjemného kousnutí.

Ne jen že si děti odnesly z přednášky nezapomenutelný zážitek, ale jako pozornost si mohly nechat na památku darovanou svlečenou kůži od hroznýše královského. Tímto děkujeme panu Tomáši Vodičkovi za krásný zážitek a těšíme se zase někdy příště s jeho dalšími mazlíčky.

Za kolektiv Mš Loukov, Martina Sedlářová