MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA – STAVITELÉ MOSTŮ

Dne 21.3. 2019 se ve třídě „Velkých krtečků“ uskutečnilo dopoledne, které svými polytechnickými činnostmi děti seznámilo s principy vědy a techniky a to v rámci tématu týkajícího se stavby mostů. Děti byly v úvodu seznámeny s historií významného panovníka Karla IV., který položil základní kámen při stavbě Karlova mostu. Demonstrační obrázky přispěly k upevnění poznatků o daném mostu a o průběhu jeho stavby i se zajímavými střípky, jenž se k tomuto symbolu Prahy vážou. Díky zapojení pohybu a podpory týmovosti byla pozornost dětí na maximální výši. Metodika a postupy, které byly při instruktáži k činnostem s legem zvoleny, dětem umožnily fixovat správný pracovní postup, vzájemnou komunikaci a především zájem tvořit a práci zdárně ukončit. Děti si takzvaně na vlastní kůži vyzkoušely stavbu pilířů, oblouků jakožto částí mostů. Posléze ověřily jejich nosnost a stabilitu. V závěru byly oceněny za úspěšné absolvování předmětu diplomem, který si s patřičnou hrdostí a radostí odnesly domů.