Barevný týden v mateřské škole

Jelikož podzim přináší mnoho barevných změn v přírodě, připravila i mateřská škola pro děti Barevný týden, který proběhl v prvním říjnovém týdnu. Co si pod tím představit? Každý den byl věnován jedné barvě. V pondělí mateřskou školu rozzářila žlutá barva, v úterý byly děti sladěny do barvy červené, ve středu školku zahalila uklidňující zelená, ve čtvrtek se zdála být modrá jako dobrá a v pátek si děti mohly zvolit barvu libovolnou. Úkolem dětí bylo, aby sladily své oblečení s barvou dne, ať už se jednalo o trička, kalhoty, sukýnky, mikiny či punčošky, záleželo na dětech. Nesměly chybět ani doplňky. Ty byly parketou především děvčátek, a to v podobě sponek, gumiček či nejrůznějších přívěsků. Paní učitelky taktéž oblékly veselé barvičky a naplánovaly vždy den tematicky tak, aby korespondoval s danou barvou dne. Velké poděkování patří rodičům, za jejich spolupráci.