Canisterapie s fenkou Bájou

Ve čtvrtek 3. října navštívila děti v mateřské škole fenka zlatého retrívra Bája, jejíž hrdou majitelkou je paní Marie Lacná. Nejednalo se ovšem o ledajakou návštěvu. Záměrem bylo děti seznámit s canisterapií. Tato metoda využívá léčebného kontaktu psa s člověkem. Bája dokázala ihned vykouzlit dětem úsměv na tváři a vytvořit pohodovou atmosféru ve třídě. Děti si s fenkou užily spoustu legrace, mohly si vyzkoušet házení míčku, překračování ležící fenky či podlézání stojící Báji. Fenka Bája nelenila, a dokonce dětem předvedla kotrmelec a svůj psí taneček. Na závěr děti vyzkoušely fenku Báju, jak dobrý má čich. Paní učitelky s dětmi ukryly psí pamlsky do nejrůznějších zákoutí ve třídě a vyčkávaly, zda fenka všechny pochoutky objeví. Bája všechny přesvědčila o svém výborném čichu. Mnohokrát děkujeme paní Lacné za přínosnou návštěvu a fence Báji přejeme úspěšné vykonání již čtvrtých zkoušek, které ji v brzké době čekají v rámci canisterapie. Budeme se těšit na další návštěvu.