Naše putování za kulturou

I ve škole se občas dojde k nějaké mimořádné události…….. něco podobného nás potkalo ve čtvrtek 14.11. 2019 když nám netekla voda. Aby žáci nemuseli zůstat doma a rodiče pracně nesháněli hlídání, rozhodly se naše paní učitelky uspořádat pro děti malé putování za kulturou. S otevřenou náručí nás přivítal pan Spejbl a Mánička v městské knihovně v Bystřici pod Hostýnem. Připravili si pro nás krátké ukázky z knih, zaúkolovali naše třeťáky a společně jsme si pak prošli knihovnu a prohlédli si knihy, které nás zajímaly. Druhou část programu tvořila výstava v bystřickém zámku na téma napoleonští vojáci v Bystřici. Zde jsme shlédli krátkou ukázku rekonstrukce bitvy u Slavkova, prohlédli si uniformy napoleonských vojáků a zaujaly nás zbraně umístěné ve vitrínách. Na závěr nám paní průvodkyně ukázala reprezentační sál zámku, v němž probíhají svatební obřady. Volný den jsme završili krátkým nákupem sladkostí, obědem a družinou na kulturním domě. Všem, kteří nám pomohli s rychlou organizací tohoto dne děkujeme.