Vánočky

Adventní čas, by měl být obdobím klidu, pohody spojeným s přípravou na Vánoce. Žáci naší školy se také připravují na příchod Ježíška. Podílejí se na výzdobě školy, vyrábějí si adventní kalendáře, učí se zpívat koledy, ale také pečeme.

1., 2. a 3. ročník pekl perníčky. 3. a 5. třída se učila péct vánočku, která bývala velice významnou součástí štědrovečerní tabule a její kvalita měla předpovídat, jak se rodině povede v příštím roce (např. penízek ukrytý uvnitř přinášel štěstí, propletené copy vánočky symbolizovaly vnitřní sílu rodiny apod.)

Jak se příprava tohoto obtížného pečiva dařila našim malým pekařům a pekařkám můžete posoudit na jednotlivých fotografiích.

Nejdříve pečlivá příprava surovin, jejich správné navážení a pak hnětení, které zastal elektrický robot.

Těsto, krásně vykynulo.

Teď spleteme copánky a vytvoříme vánočky.

Hurá máme hotovo! Do trouby s nimi!

Je upečeno!!!! ☺Dobrou chuť!!! ☺