Projekt „Hasík“ u nás ve škole

V průběhu měsíce ledna nás dvakrát navštívili hasiči, kteří žáky prvního a druhého ročníku seznámili s projektem „Hasík“. Hasík se vlastně jmenuje i jejich malý talisman – kamarád dráček, který je oběma hodinami provázel.
V první hodině ukázali hasiči dětem pracovní úbor, který nosí při své práci. Dále s dětmi zopakovali nejdůležitější telefonní čísla pro případ, když se něco stane, a to 150, 155, 158 a 112. Na závěr si děti vyzkoušely, jak zavolat na tyto tísňové linky a co by vlastně měl každý z nás říct a prakticky si všichni vyzkoušeli, co by měli dělat, pokud by chytlo na nich či jejich kamarádovi oblečení.
Druhá hodina byla zaměřena na zopakování minulých témat a praktická cvičení, která se týkala vzniku požáru u nás ve škole. Žáci si zkusili, co mají dělat v případě, že hoří někde na úplně jiném místě v budově. Druhý případ pak řešil situaci, že hoří přímo za dveřmi.
Projekt Hasík je velmi zdařilý, je vhodně přizpůsoben věku dětí, kterým byl určen. Děti si obě hodiny velmi užily a těší se na třetí setkání, které by se mělo konat v červnu, a to na nové hasičské zbrojnici v Holešově.